Eesti Kaubanduskoda Lätis

Vēsture

Igaunijas Tirdzniecības kameru Latvijā (ITKL) izveidoja 2007.g. 18. aprīlī Jūrmalā. Sabiedrības dibināšanas sapulcē ieradās vairāk nekā 30 Igaunijas uzņēmēju un/ vai uzņēmumu izpilddirektoru.

Kopumā secināja, ka Igaunijas uzņēmēju un investoru intereses ir jāaizstāv spēcīgāk kā līdz šim, iesniedzot savus viedokļos arī iestādēs. Nolēma apvienot spēkus, lai labāk un operatīvāk iegūtu informāciju, kas ir nepieciešama ikdienas komerc- un ražošanas darbības attīstīšanai un paplašināšanai Latvijā.

ITKL dibināšanas sapulcē ievēlēja valdi no septiņiem locekļiem, kas katrs darbojas atsevišķā nozarē. Ievēlēja: Hillard Taur (Tallink Latvia), Veiko Juurma (Vestok LV), Heiki Koitla (Baltic FCB), Alar Hõim (Conesco), Jaanus Valgerist (Aperto), Piret Põldrsaar (Rasa Trading Company) un Hele Lõhmus (Hotel Jurmala SPA). Tirdzniecības kameras balsstiesīgais goda priekšsēdētājs ir Igaunijas Republikas vēstnieks Latvijā, Jaak Jõerüüt kungs.

2007. gadā valde ieguva sev simboliku, mājas lapu un biroja telpas Igaunijas Vēstniecības ēkā Skolas ielā 13, Rīgā. Darbu uzsāka ITKL informācijas sekretāre.

Gada laikā tika noorganizēti 4 semināri, kas skāra darbību Latvijā, likumdošanu un nodokļu tematus.